NOSNÝ SKELET

dřevostaveb WoodCon je tvořen samonosnou konstrukcí z KVH profilů - masivní konstrukční řezivo z jehličnatého dřeva (převážně smrku), které je technicky vysušeno na vlhkost 15 ± 3 %, což zaručuje odolnost vůči jakýmkoliv škůdcům či plísním. Skelet je následně vyplněn mineárlní vlnou (tepelná a zvuková izolace) a oboustranně oplášťen konstrukčními deskami (stěny+příčky+strop - sádrovláknité desky, podlaha - OSB / Cetris desky)

SPOJE

jednotlivých profilů jsou realizovány precizním systémem kónických rybin a  dlabů/čepů prefabrikovaných na špičkových CNC dřevoobráběcích strojích Hundegger. Každá konstrukce je před výrobou individuálně navržena do 3D modelu a následně staticky zoptimalizována.

Skladba materiálů v obvodových stěnách umožňuje výběr z dvou typů konstrukčních systémů:

DIFÚZNĚ UZAVŘENÁ KONSTRUKCE (standardní provedení)

Jedná se o klasický, tisíci staveb prověřený a vysoce funkční, konstrukční systém.

Klíčovou charakteristikou difúzně uzavřené konstrukce je parotěsná (párám nepropustná) skladba svislých i vodorovných konstrukcí - vlhkost vytvořená uvnitř stavby je odváděna z interiéru větráním.

DIFÚZNĚ OTEVŘENÁ KONSTRUKCE

Klíčovou charakteristikou difúzně otevřené konstrukce je parobrzdná (párám propustná) skladba svislých obvodových konstrukcí - vlhkost vytvořená uvnitř stavby je přirozeně odváděna stěnou ven. Více info o difúzně otevřeném systému obvodových konstrukcí naleznete zde.

Show More
Show More
 

+420 603 262 672

obchod@wood-con.cz

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle

WoodCon 2013-2019  |  Veškerý grafický a textový obsah je majetkem společností Wood-con Dřevostavby s.r.o. a D.MI. s.r.o.​