Úvod  >  Technické informace  >  Technické know-how dřevostaveb WoodCon

TECHNICKÉ A KONSTRUKČNÍ KNOW-HOW DŘEVOSTAVEB WOODCON

Prefabrikované rybinové spoje vyřezávané na dřevoobráběcích  CNC zaručují potřenou odolnost při manipulaci nadstandardní staticko-mechanické vlastnosti celé stavby.

Prefabrikované 

rybinové spoje pro maximální tuhost konstrukce

Namísto běžně užívaných sádrokartonových a OSB desek jsou stěny opláštěny deskami SÁDROVLÁKNITÝMI. Klíčovou výhodou je únosnost při zavěšování předmětů (20kg/vrut, 50kg/hmoždinka).

Nosné sádrovláknité desky FERMACELL pro maximální únosnost při zavěšování předmětů 

Nadkrokevní skladba střešní konstrukce umožňuje nejen ponechat odhalené krovy a vytvořit tak jedinečný designový prvek, ale také klást izolační PIR panely v ploše a eliminovat tak tepelné mosty. 

Šikmé stropy s odhalenými krovy v pro maximální vzdušnost interiéru

Veškeré instalace jsou vedeny v instalačních předstěnách. Tímto je zaručena celistvost parotěsné (nebo parobrzdné) folie a obálka budovy tak vykazuje hodnoty blížíce se k normám pasivních domů.

Instalační předstěna pro kvalitní provedení parotěsných detailů kolem instalací

Spodní (vnější) strana podlahové konstrukce je namísto OSB desky opláštěna cementotřískovou deskou CETRIS Basic, která poskytuje nadstandardní ochranu proti pronikání vody a vlhkosti a je také mechanicky odolná vůči hlodavcům. 

Cementotřískové desky CETRIS vně podlahové konstrukce pro odolnost vůči vodě a hlodavcům

Skladby konstrukcí jsou navrženy tak, aby tepelné izolace byly kladeny v několika nezávislých vrstvách (podlaha 2, stěny 3), tzv. "do kříže", čímž dochází k eliminaci teplelných mostů.

Tepelné izolace v několika vrstvách pro minimalizaci tepelných mostů

Samonosná dřevěná konstrukce domu je  osazena na ocelový manipulační rám, který minimalizuje namáhání konstrukce při přepravě a manipulaci (oproti běžně užívaným ocelovým okům).

Ocelový manipulační rám pro rovnoměrné rozložení zátěže při přepravě a manipulaci

Dřevostavby WoodCon jsou projektovány tak, aby jejich dispozice při pořízení nemusela být konečná - díky modulovému systému je možné stavbu v budoucnu kdykoliv rozšířit.

Modulový systém pro možnost budoucího rozšíření stavby dle individuálních požadavků

Kontaktní údaje

Rychlá navigace

+420 603 262 672

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle

Kontaktní formulář

WoodCon 2013-2020  |  Veškerý grafický a textový obsah je majetkem společností Wood-con Dřevostavby s.r.o. a D.MI. s.r.o.​