Úvod  > Technické informace  >  Typy střešních konstrukcí

TYPY STŘEŠNÍCH KONSTRUKCÍ

Otevřené stropy s přiznanými krovy
= maximálně vzdušný interiér
Patrová stavba
= energeticky nejúspornější koncepce stavby
Zachování zastavěné plochy
- nezvyšuje požadavky na velikost pozemku
Ekonomicky nejvýhodnější varianta zvýšení užitné plochy stavby
Modulový dům WoodCon
Drevostavba na klic WoodCon

Classic 20°

Základní provedení všech typových projektů WoodCon. Jedná se o přízemní stavbu se sedlovou střechou s odhalenými přiznanými krovy s průměrnou podchodnou výškou 250cm.

Classic 30°

Varianta se zvýšeným sklonem střechy na 30° dostupná taktéž pro všechny typové projekty dřevostaveb WoodCon. Jedná se o přízemní stavbu se sedlovou střechou s odhalenými přiznanými krovy s průměrnou podchodnou výškou 290cm. Hlavní předností tohoto provedení jsou vzdušnější interiér a možnost vytvoření úložného u štítových stěn pod střešní konstrukcí. Často se užívá také v obcích, kde územní plán vyžaduje zvýšený sklon střechy.

Modulová dřevostavba WoodCon

Block 3°

Varianta s pultovou střechou se sklonem 3° s atikou dostupná taktéž pro všechny typové projekty dřevostaveb WoodCon. Jedná se o přízemní stavbu s odhalenými přiznanými krovy s průměrnou podchodnou výškou 250cm. Díky absenci vrcholové vaznice jsou střešní krovy dimenzovány na dvojnásobek oproti variantám se sedlovou střechou, což je velmi zajímavý designovým prvek v interiéru. Modul BLOCK je také základem pro obě varianty LOFT. 

LOFT 45°

Základem stavby se střešní konstrukcí LOFT je modul v provedení BLOCK, tedy varianta  s rovnou střechou, jejíž střecha se stane pochozí podlahou v patře. Na tento modul je osedlána konstrukce sedlové střechy se sklonem 45°, která vytvoří podkroví využitelné jako úložný nebo spací prostor, který je přístupný "mlynářskými schody".

Ačkoliv takto vzniklé podkroví není z hlediska norem plnohodnotnou obytnou místností, jeho výška je navržena tak, aby ve svém středu nabízela podchodnou výšku 190cm.

 

Provedení LOFT lze kombinovat se všemi typovými jednomodulovými stavbami (MONO 29 až TRIO 61).

Mobilní dřevostavba WoodCon
Mobilní dům WoodCon

LOFT XL 45°

Základem stavby se střešní konstrukcí LOFT XL je modul v provedení BLOCK, tedy varianta  s rovnou střechou, jejíž střecha se stane pochozí podlahou v patře. Na tento modul je osedlána konstrukce podkrovního prostoru se sklonem střechy 33°-45°, která vytvoří dvě až tři plnohodnotné obytné místnosti oddělené klasickými příčkami a dveřmi. Takto vzniklé obytné podkroví plní díky průměrné podchodné výšce 230cm a přístupu po klasickém 1/2 lomeném normovaném schodišti všechny potřebné normy pro trvalé bydlení.

Provedení LOFT XL bude vycházet ve dvou variantách z typových projektů MONO 43 a DUO 57. Finální varianty dispozic obou staveb budou zveřejněny během 10/2020.